Scenariusz lekcji Własny region – środowisko przyrodnicze
Archives
Scenariusz Lekcji Współpraca zagraniczna regionu
Scenariusz Lekcji Współpraca zagraniczna regionu
Scenariusz lekcji Wycieczka krajoznawcza po regionie
Scenariusz lekcji Wycieczka krajoznawcza po regionie
Scenariusz lekcji Mała ojczyzna – moje miejsce na ziemi
Scenariusz lekcji Mała ojczyzna – moje miejsce na ziemi
Scenariusz lekcji 1.2. Karta charakterystyki i piktogramy. Regulamin pracowni chemicznej
Scenariusz lekcji 1.2. Karta charakterystyki i piktogramy. Regulamin pracowni chemicznej zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń oraz załącznik nr 1 do lekcji 1.2.
Scenariusz lekcji 1.1. Czym zajmuje się chemia
Scenariusz lekcji 1.1. Czym zajmuje się chemia zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń oraz załącznik nr 1 do lekcji 1.1.
Scenariusz lekcji 1.3. Wyposażenie pracowni chemicznej. Podstawowe czynności laboratoryjne
Scenariusz lekcji 1.3. Wyposażenie pracowni chemicznej. Podstawowe czynności laboratoryjne zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń oraz załącznik nr 1 do lekcji 1.3 i załącznik nr 2 do lekcji 1.3.
Scenariusz lekcji powtórzeniowej. Podsumowanie działu I
Scenariusz lekcji powtórzeniowej. Podsumowanie działu I zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z zeszytu ćwiczeń.
Scenariusz lekcji 1.4. Opisywanie doświadczeń chemicznych
Scenariusz lekcji 1.4. Opisywanie doświadczeń chemicznych zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i karty pracy nr 1 do lekcji 1.4.
Scenariusz lekcji 2.4. Rozdzielanie mieszanin
Scenariusz lekcji 2.4. Rozdzielanie mieszanin zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.
Scenariusz lekcji 2.3. Mieszaniny
Scenariusz lekcji 2.3. Mieszaniny zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.
Scenariusz lekcji 2.2. Metale i niemetale
Scenariusz lekcji 2.2. Metale i niemetale zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.
Scenariusz lekcji 2.1. Substancje ‒ podział i właściwości
Scenariusz lekcji 2.1. Substancje ‒ podział i właściwości zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.
Scenariusz lekcji 2.6. Gęstość
Scenariusz lekcji 2.6. Gęstość zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.
Scenariusz lekcji 2.5. Zjawiska fizyczne i reakcje chemiczne
Scenariusz lekcji 2.5. Zjawiska fizyczne i reakcje chemiczne zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.
Scenariusz lekcji 3.1. Symbole i nazwy pierwiastków. Układ okresowy
Scenariusz lekcji 3.1. Symbole i nazwy pierwiastków. Układ okresowy zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń oraz załącznik nr 1 do lekcji 3.1.
Scenariusz lekcji powtórzeniowej. Podsumowanie działu II
Scenariusz lekcji powtórzeniowej. Podsumowanie działu II zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń oraz załącznik nr 1 do lekcji powtórzeniowej.
Scenariusz lekcji 3.4. Wiązanie jonowe
Scenariusz lekcji 3.4. Wiązanie jonowe zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i karty pracy nr 1 do lekcji 3.4.
Scenariusz lekcji 3.3. Izotopy. Masa atomowa
Scenariusz lekcji 3.3. Izotopy. Masa atomowa zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i karty pracy nr 1 do lekcji 3.3.
Scenariusz lekcji 3.2. Budowa atomu. Właściwości pierwiastka a jego położenie w układzie okresowym
Scenariusz lekcji 3.2. Budowa atomu. Właściwości pierwiastka a jego położenie w układzie okresowym zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i karty pracy nr 1 do lekcji 3.2 oraz załącznik nr 1 do lekcji 3.2.
Scenariusz lekcji 3.7. Właściwości związków jonowych i kowalencyjnych
Scenariusz lekcji 3.7. Właściwości związków jonowych i kowalencyjnych zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i karty pracy nr 1 do lekcji 3.7.
Scenariusz lekcji 3.6. Wartościowość pierwiastka
Scenariusz lekcji 3.6. Wartościowość pierwiastka zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i karty pracy nr 1 do lekcji 3.6.
Scenariusz lekcji powtórzeniowej. Podsumowanie działu III
Scenariusz lekcji powtórzeniowej. Podsumowanie działu III zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i karty pracy nr 1 do lekcji powtórzeniowej.
Scenariusz lekcji 4.3. Zapisywanie przebiegu reakcji chemicznej
Scenariusz lekcji 4.3. Zapisywanie przebiegu reakcji chemicznej zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń, karty pracy nr 1 do lekcji 4.3 i karty pracy nr 2 do lekcji 4.3.
Scenariusz lekcji 4.2. Reakcje endotermiczne i egzotermiczne
Scenariusz lekcji 4.2. Reakcje endotermiczne i egzotermiczne zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.
Scenariusz lekcji 4.1. Typy reakcji chemicznych
Scenariusz lekcji 4.1. Typy reakcji chemicznych zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i karty pracy nr 1 do lekcji 4.1.
Scenariusz lekcji 4.5. Prawo zachowania masy
Scenariusz lekcji 4.5. Prawo zachowania masy zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i karty pracy nr 1 do lekcji 4.5.
Scenariusz lekcji 4.4. Prawo stałości składu
Scenariusz lekcji 4.4. Prawo stałości składu zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i karty pracy nr 1 do lekcji 4.4.
Scenariusz lekcji 5.2. Tlen
Scenariusz lekcji 5.2. Tlen zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.
Scenariusz lekcji 5.1. Powietrze jako mieszanina
Scenariusz lekcji 5.1. Powietrze jako mieszanina zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.