Scenariusz lekcji powtórzeniowej. Podsumowanie działu IV

Scenariusz lekcji powtórzeniowej. Podsumowanie działu IV zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i karty pracy nr 1 do lekcji powtórzeniowej.

Scenariusz lekcji 4.6. Obliczenia chemiczne

Scenariusz lekcji 4.6. Obliczenia chemiczne zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń, karty pracy nr 1 do lekcji 4.6 i karty pracy nr 2 do lekcji 4.6.

Scenariusz lekcji 5.4. Wodór ‒ paliwo przyszłości

Scenarichemiusz lekcji 5.4. Wodór ‒ paliwo przyszłości zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.

Scenariusz lekcji 5.3. Związki tlenu z metalami i niemetalami. Tlenek węgla (IV) i jego rola w przyrodzie

Scenariusz lekcji 5.3. Związki tlenu z metalami i niemetalami. Tlenek węgla(IV) i jego rola w przyrodzie zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń oraz załącznik nr 1 do lekcji 5.3 i załącznik nr 2 do lekcji 5.3.

Scenariusz lekcji 5.6. Zanieczyszczenia powietrza

Scenariusz lekcji 5.6. Zanieczyszczenia powietrza zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.

Scenariusz lekcji 6.2. Rodzaje mieszanin. Roztwory

Scenariusz lekcji 6.2. Rodzaje mieszanin. Roztwory zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.

Scenariusz lekcji 6.4. Stężenie procentowe roztworu

Scenariusz lekcji 6.4. Stężenie procentowe roztworu zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń, karty pracy nr 1 do lekcji 6.4, karty pracy nr 2 do lekcji 6.4 i karty pracy nr 3 do lekcji 6.4.

Scenariusz lekcji 6.3. Rozpuszczalność substancji w wodzie

Scenariusz lekcji 6.3. Rozpuszczalność substancji w wodzie zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i karty pracy nr 2 do lekcji 6.3.

Scenariusz lekcji 6.5. Skala pH i odczyn roztworu

Scenariusz lekcji 6.5. Skala pH i odczyn roztworu zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń.

Scenariusz lekcji 7.1. Wzory i nazewnictwo wodorotlenków

Scenariusz lekcji 7.1. Wzory i nazewnictwo wodorotlenków zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń oraz załącznik nr 1 do lekcji 7.1.

Scenariusz lekcji 7.4. Dysocjacja elektrolityczna wodorotlenków

Scenariusz lekcji 7.4. Dysocjacja elektrolityczna wodorotlenków zawiera wymagania z podstawy programowej, cele lekcji, metody pracy, środki dydaktyczne, przykładową realizację tematu, przykładową pracę domową, rozwiązania do zadań z podręcznika i zeszytu ćwiczeń oraz załącznik nr 1 do lekcji 7.4.