Scenariusz przedstawia cel lekcji, osiągnięcia uczniów po zajęciach, metody i formy pracy, zestaw środków dydaktycznych. Zawiera m.in. opis przebiegu lekcji, uwagi dotyczące pracy z uczniami zdolnymi i słabszymi, przykładowe realizacje poleceń z podręcznika, rozwiązania zadań z zeszytu ćwiczeń. Porusza zagadnienia: szybkość rozpuszczania się ciał stałych; roztwory nasycone i nienasycone; wykresy rozpuszczalności; obliczenia na podstawie wykresów rozpuszczalności; rozpuszczanie się gazów w wodzie.
Archives
Wybieraj pomoce dydaktyczne, dzięki którym poprowadzisz jeszcze ciekawsze zajęcia. Wśród materiałów znajdziesz m.in. scenariusze lekcji i karty pracy.
Scenariusz lekcji podsumowującej dział 5. Woda i roztwory wodne
Scenariusz przedstawia cel lekcji, osiągnięcia uczniów po zajęciach, metody i formy pracy, zestaw środków dydaktycznych. Zawiera m.in. opis przebiegu lekcji, uwagi dotyczące pracy z uczniami zdolnymi i słabszymi, odpowiedzi do testu i zadań tekstowych z podręcznika, rozwiązania zadań z zeszytu ćwiczeń.
Scenariusz lekcji podsumowującej dział 3. Łączenie się atomów
Scenariusz przedstawia cel lekcji, osiągnięcia uczniów po zajęciach, metody i formy pracy, zestaw środków dydaktycznych. Zawiera m.in. opis przebiegu lekcji, uwagi dotyczące pracy z uczniami zdolnymi i słabszymi, odpowiedzi do testu i zadań tekstowych z podręcznika, rozwiązania zadań z zeszytu ćwiczeń, odpowiedzi do zadań z karty pracy. Na końcu znajduje się karta pracy dla ucznia.
Scenariusz lekcji 5.5. Zanieczyszczenia wody i jej ochrona
Scenariusz przedstawia cel lekcji, osiągnięcia uczniów po zajęciach, metody i formy pracy, zestaw środków dydaktycznych. Zawiera m.in. opis przebiegu lekcji, uwagi dotyczące pracy z uczniami zdolnymi i słabszymi, przykładowe realizacje poleceń z podręcznika, rozwiązania zadań z zeszytu ćwiczeń. Porusza zagadnienia: źródła zanieczyszczeń wód; wpływ zanieczyszczeń wód na środowisko; usuwanie zanieczyszczeń: oczyszczalnie ścieków, stacje uzdatniania wody; zapobieganie zanieczyszczeniom wód.
Scenariusz lekcji podsumowującej dział 4. Gazy i ich mieszaniny
Scenariusz przedstawia cel lekcji, osiągnięcia uczniów po zajęciach, metody i formy pracy, zestaw środków dydaktycznych. Zawiera m.in. opis przebiegu lekcji, uwagi dotyczące pracy z uczniami zdolnymi i słabszymi, odpowiedzi do testu i zadań tekstowych z podręcznika, rozwiązania zadań z zeszytu ćwiczeń, odpowiedzi do zadań z karty pracy. Na końcu znajduje się karta pracy dla ucznia.
Karta pracy do lekcji 14. Królestwo Polskie przed powstaniem styczniowym
Karta pracy do lekcji 11. Zjednoczenie Niemiec
Karta pracy do lekcji 13. Kolonializm europejski w XIX wieku
Karta pracy do lekcji 7. Wiosna Ludów w Europie
Karta pracy do lekcji 12. Wojna secesyjna w Stanach Zjednoczonych
Karta pracy do lekcji 5. Wielka Emigracja
Karta pracy do lekcji 8. Wiosna Ludów na ziemiach polskich
Karta pracy do lekcji 19. Autonomia w Galicji
Karta pracy do lekcji 20. Wynalazki przełomu XIX i XX wieku
Karta pracy do lekcji 23. Partie polityczne na ziemiach polskich w XIX wieku
Karty pracy do scenariuszy kl. 4
Poradnik nauczyciela. Klucz do muzyki kl. 4. Scenariusze lekcji z kartami pracy, rozwiązania zadań, opisy utworów do słuchania, opisy tańców
Rozwiązania zadań z podręcznika i kart pracy kl. 7
Opisy utworów do słuchania kl. 7
Poradnik nauczyciela. Klucz do muzyki kl. 7. Scenariusze lekcji z kartami pracy, rozwiązania zadań, opisy utworów do słuchania
Ćwiczenia leksykalne 2
Plik zawiera dodatkowe ćwiczenia lesykalne wraz z poprawnymi odpowiedziami.
Ćwiczenia leksykalne 1
Plik zawiera dodatkowe ćwiczenia lesykalne wraz z poprawnymi odpowiedziami.
Scenariusz lekcji 56. Ważne pytania – Jan Lechoń *** [Pytasz, co w moim życiu]
Scenariusz lekcji poświęconej omówieniu wiersza „*** [Pytasz, co w moim życiu]” Jana Lechonia
Scenariusz lekcji wstępnej. Bliżej słowa przez słowa
Scenariusz lekcji poświęconej zapoznaniu się z podręcznikiem i zeszytem ćwiczeń Bliżej słowa oraz z Zeszytem lekturowym
Scenariusz lekcji 55. Śpieszmy się kochać ludzi. Jan Twardowski „Śpieszmy się”
Scenariusz lekcji poświęconej omówieniu utworu „Śpieszmy się” Jana Twardowskiego
Scenariusz lekcji 54. (II) Mając lat dziesięć, przeżywszy lat sto… Imiesłów przysłówkowy – utrwalenie
Scenariusz lekcji poświęconej utrwaleniu wiadomości o imiesłowie przysłówkowym
Scenariusz lekcji powtórzeniowej. W poszukiwaniu autorytetu. Leszek Kołakowski „Charyzmatyczny przywódca, charyzmatyczny nauczyciel” (fragment), Zbigniew Herbert „Pan od przyrody”
Scenariusz lekcji powtórzeniowej poświęconej doskonaleniu analizy i interpretacji tekstów kultury [Leszek Kołakowski „Charyzmatyczny przywódca, charyzmatyczny nauczyciel” (fragment), Zbigniew Herbert „Pan od przyrody”]
Scenariusz lekcji powtórzeniowej. Do Polski, czyli gdzie? Kazimierz Wierzyński „Kufer”
Scenariusz lekcji powtórzeniowej poświęconej analizie i interpretacji tekstów kultury m.in. wiersza „Kufer” Kazimierza Wierzyńskiego
Scenariusz lekcji powtórzeniowej. Między ziemią a niebem. Dorota Terakowska „Tam, gdzie spadają anioły” (fragment), Giovanni Segantini „Miłość u źródła życia”
Scenariusz lekcji powtórzeniowej poświęconej analizie i interpretacji tekstów kultury (Dorota Terakowska „Tam, gdzie spadają anioły” (fragment), Giovanni Segantini „Miłość u źródła życia”)
Scenariusz lekcji powtórzeniowej. Kręte drogi życia. Jerzy Liebert *** [Uczę się ciebie, człowieku]
Scenariusz lekcji powtórzeniowej poświęconej ćwiczeniu wypowiedzi ustnych i pisemnych oraz odczytywania znaczeń symbolicznych (Jerzy Liebert *** [Uczę się ciebie, człowieku])