Technik eksploatacji portów i terminali. AU.33. Rozwiązania do zbioru zadań. Obsługa podróżnych w portach i terminalach

Odpowiedzi do zbioru zadań. Obsługa podróżnych w portach i terminalach. Publikacja sprawdza wiadomości i umiejętności
z kwalifikacji AU.33 w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali. Zbiór zadań może być wykorzystany do kształcenia umiejętności praktycznych z zakresu procesów turystycznych,
obliczeń i innych zagadnień związanych z parametrami podroży i organizacją obsługi w portach
i terminalach. Zawiera zadania o tematyce informacji turystycznej, związane z IT w obsłudze
podróżnych, a także z obsługą pasażerów w rożnych środkach transportu, oraz wiele zadań
związanych z odczytywaniem i wypełnianiem dokumentacji podroży, biletów, rozkładów jazdy
czy kart pokładowych.
Zbiór zadań może być wykorzystywany na lekcjach w technikum, w szkole policealnej
oraz na kwalifikacyjnych kursach zawodowych jako uzupełnienie i utrwalenie wiadomości
przed egzaminem zawodowym z pierwszej kwalifikacji w zawodzie technik eksploatacji
portów i terminali.

Technik eksploatacji portów i terminali. AU.34. Rozwiązania do zbioru zadań. Obsługa ładunków w portach i terminalach

Odpowiedzi do zbioru zadań. Obsługa ładunków w portach i terminalach.
Zbiór zadań jest przeznaczony dla uczniów kształcących się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali w kwalifikacji AU.34. Organizacja i prowadzenie prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów i ładunków w portach i terminalach. Publikacja sprawdza wiadomości i umiejętności z tej kwalifikacji, może być wykorzystywana do ćwiczenia umiejętności praktycznych w wykonywaniu typowych zadań w tym zawodzie.

Technik logistyk. A.30, AU.22. Odpowiedzi do zbioru zadań z logistyki. Część 1

Zbiór zadań z logistyki. Część 1. Odpowiedzi sprawdza wiadomości i umiejętności w zawodzie technik logistyk i może być wykorzystany do kształcenia umiejętności praktycznych związanych z wykonywaniem typowych zadań w tym zakresie. Publikacja zawiera bardzo dużo ćwiczeń, które pomogą uczniom nabyć umiejętności niezbędne w takich obszarach, jak: Dokumenty magazynowe i finansowe, Analiza ABC i XYZ zapasów, Dobór dostawców, Metody ustalania wielkości dostaw, Formowanie i oznakowanie ładunku, Planowanie przepływu materiałów, Prognozowanie popytu, Zadania utrwalające. Struktura zbioru daje możliwość kilkukrotnego wykonania podobnych ćwiczeń, a stopniowanie ich trudności daje możliwość zrozumienia uczniom nawet trudniejszych zagadnień. Dział ostatni pozwala utrwalić zdobyte umiejętności, a także poznać strukturę i zasady oceniania praktycznych zadań egzaminacyjnych. Publikacja może być wykorzystana jako pomocnicza do prowadzenia zajęć w technikum i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych w zawodzie technik logistyk.

Technik ekonomista. A.35. Odpowiedzi do zbioru zadań z ekonomiki przedsiębiorstw

Zbiór zadań z ekonomiki przedsiębiorstw. Rozwiązania zawiera pytania oraz zadania umożliwiające kształcenie umiejętności w zawodzie technik ekonomista. Obejmuje zagadnienia, takie jak: planowanie i prowadzenie działalności w organizacji (w tym: organizowanie działalności gospodarczej i obliczanie podatków, prowadzenie spraw kadrowo-płacowych, sporządzanie planów, analiz i sprawozdań). Opracowanie to jest dobrym uzupełnieniem podręczników w tym obszarze. Wykonanie zadań pozwala na lepsze zrozumienie problematyki, utrwalenie wiadomości przed egzaminem zawodowym i zdobycie umiejętności stosowania wiedzy teoretycznej w praktyce gospodarczej.

Technik rachunkowości. A.36. Odpowiedzi do zbioru zadań z rachunkowości

Zbiór zadań z rachunkowości . Odpowiedzi zawiera zadania z podstaw rachunkowości i rachunkowości finansowej oraz analizy finansowej. Zadania przygotowano do realizacji kształcenia w zakresie zawodów technik rachunkowości i technik ekonomista. Zbiór może służyć również do realizacji kształcenia w zawodzie technik handlowiec (zwłaszcza zadania obejmujące zagadnienia uniwersalne w rachunkowości, np.: podstawy rachunkowości, ewidencja obrotu pieniężnego, rozrachunków, aktywów trwałych, kosztów, pozostałych kosztów operacyjnych i pozostałych przychodów operacyjnych, kosztów finansowych i przychodów finansowych, kapitałów,
sprawozdawczość finansowa).